Preloader Close
  • Poniedziałek-Piątek: 07:00 do 17:00, Sobota: 08:00 do 13:00

Gonty bitumiczne

icopal-logo

Gont Bitumiczny

Gont Bitumiczny sprawdzony w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych jest odporny na wszelkie czynniki atmosferyczne, charakteryzuje się dobrymi parametrami elastyczności, jest giętki, nienasiąkliwy, a przy tym wszystkim dobrze tłumi dźwięk spadających kropli deszczu.
Trwałość gontu bitumicznego szacuje się na ok. 30 do 50 lat.
Gont bitumiczny to kilkuwarstwowe pokrycie dachowe, które składa się z ognioodpornego i wytrzymałego na rozciąganie rdzenia, pokrytego po obu stronach warstwą bitumu. Masa asfaltowa czyli bitum chroni pokrycie dachowe przed chwytaniem wilgoci.
Pokrycie wierzchnie gontu bitumicznego to posypka mineralna utworzona z kruszywa granulatu bazaltowego lub łupka kamiennego. Pasy skandynawskiego gontu bitumicznego dla ułatwienia montażu są pokryte klejem bitumicznym, który na czas składowania i transportu jest zabezpieczony dodatkową folią.

 

Płytki włóknisto-cementowe

Płytki włóknisto-cementowe to nowoczesne rozwiązanie technologiczne dla każdego rodzaju dachu.
Dzięki innowacyjnym zastosowaniom płytki włóknisto-cementowe są trwałe, odporne na zmienne temperatury, ekstremalne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.
Płytki włóknisto-cementowe charakteryzują się niską nasiąkliwością, dzięki czemu są odporne na korozję biologiczną, a także porastanie mchów i porostów. W większości płytki włóknisto-cementowe są zabezpieczone wierzchnią warstwą farby akrylowej lub akrylowo-silikonowej, co nadaje płytkom gładką nawierzchnie i ułatwia spływanie po nich wody.
Płytki włóknisto-cementowe swoim wyglądem przypominają nowoczesny design płaskich dachówek ceramicznych